Orobella’nın Basındaki Yeri 

Hazırlıkları titizlikle sürdürülen ve 3000 m2 kullanım alanına sahip olacak Orobella Alyans Fabrikası’nın açılışına sayılı günler kaldı. Ağustos ayının ortasında hizmete girmesi planlanan tesis, büyüklüğü ve üretim ve pazarlama kapasitesiyle Dünyanın en büyük alyans fabrikası kimliği elde edecek. Orobella Alyans CEO’su Mehmet Akyürek; detaylı bir şekilde planlanan alyans fabrikasının ilk aşamada 50 çalışanıyla start vereceğini, bu önemli tesisin sadece markaları için değil ülke kuyumculuğumuzun gelişimi açısından da büyük önem teşkil ettiğini söyledi.

Dünyanın En Büyük Alyans Fabrikası İçin Geri Sayım Başladı..

Dünyanın çok farklı ülkelerine yıllardır başarıyla alyans ihraç eden Orobella Alyans; Sakarya’da bir ay içinde hizmete girecek ve Dünyanın en büyük alyans fabrikası ünvanını elde edecek yeni üretim tesisinin heyecanını yaşıyor. 300 m2’lik bir atölyeden 3000 m2’lik bir fabrikaya terfi edecek olan Orobella Alyans; çok daha yüksek ihracat rakamları elde ederek, ülkemize daha fazla döviz girdisi sağlamayı hedefliyor…

Kendi enerjisini üretecek teknik güce sahip olan akıllı fabrikanın en ileri teknoloji eşliğinde donandığını belirten Mehmet Akyürek; “Tesisimizde çalışacak olan arkadaşlarımıza, Sakarya’da çok daha yüksek kaliteli yaşam standartları bulacak. Kendi çalışma arkadaşlarımızın haricinde, alyans üretiminde uzman ustaları da kadromuza kattık. Sosyal alanları, dinlenme bölümleri ve doğayla bütünleşen mimarisiyle burada çalışmaktan herkes büyük keyif alacak” diye konuştu.

Yüksek kaliteli bir üretim için mutlu insanların olmasının büyük önem teşkil ettiğinin altını çizen Mehmet Akyürek, “Modern mimari ürünü bir tasarıma sahip bu fabrikamızın yanına yakın zaman içinde kardeş bir ünite daha dahil ederek, alyans haricinde farklı takı gruplarının da Orobella kalitesiyle tanışmasını arzu ediyoruz” dedi.

Türkiye’de kuyum üretimi üzerine bir fabrika inşa etmek istiyorum dediğinizde karşınıza özel bir mimari projenin ve şablonun çıkmadığını kaydeden Akyürek;

fabrikayı kurarken tüm detayları ve yakın gelecekte olabilecek ihtiyaçları kendileri etüt ederek hareket ettiklerini, güvenliğinden çevre düzenlemesine kadar örnek olabilecek bir eser sektöre sunmaya hazır olduklarını dile getirdi.

Akyürek; yeni fabrikaları için yeteneği ve bilgisine güvenen, çalışacağı kuruma değer katacağına inanan sektör mensuplarına kapılarının açık olduğunu, Sakarya’da huzurlu bir hayat tercih etmek isteyenler ile tanışmaktan mutluluk duyacağını sözlerine ekledi.

Kaynak: http://www.kuyumculuksektoru.com/haberler/kuyum-haberleri/dunyanin-en-buyuk-alyans-fabrikasi-icin-geri-sayim-basladi/10567